środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

"Pajac do kwadratu", "Oszust, kłamca"-czyli 53. obrady radnych

2014-04-11 12:32:08 (ost. akt: 2014-04-11 12:35:14)

Kolejna Sesja Rady Miasta, a raczej starcie pomiędzy grupą radnych a burmistrzem odbyło się 2 kwietnia. Radni obradowali już po raz 53 w tej kadencji.

Rada miasta obradowała po raz 53

Rada miasta obradowała po raz 53

Autor zdjęcia: Joanna Sadowska

Joanna Sadowska
j.sadowska@kurierostrowi.pl

Już od samego początku sesji wzajemna niechęć oraz oskarżenia dały o sobie znać. Na początku przewodniczący Krzysztof Listwon odniósł się do 19 pism, które wystosował do niego burmistrz w celu zwołania sesji nadzwyczajnych i które nie zostały rozpatrzone pozytywnie. Niezwoływanie sesji nadzwyczajnych, jak twierdzi burmistrz, wykracza poza kompetencji przewodniczącego. Przewodniczący stwierdził za to, że sesje były zwoływane, jeśli wniosek był uzasadniony. Sesje w mieście stają się areną do walk, a nie miejscem do rozmów o dobro mieszkańców oraz miasta. Podczas sesji rada przegłosowała mimo wszystko kilka uchwał, między innymi: jednogłośnie przeszła uchwała dotycząca ogłoszenia jednolitego tekstu w sprawie nadania Statutu Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Ponadto została uchwalona zgoda na zawarcie dzierżawy części nieruchomości komunalnej położonej pomiędzy ulicami Wileńską i Chabrową. Nie przegłosowana została uchwała, która mówiła o dzierżawie części nieruchomości komunalnej położonej przy ul. Słowackiego. Zaciągnięty zostanie także kredyt w wysokości 3 mln 520 tys. zł. na pokrycie planowanego deficytu budżetu miasta oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów.

Poza uchwałami..

"Pan jest pajac do kwadratu", " weź pan skończ, albo stąd wyjdź, bo sie nie da tego słuchać", "oszust, kłamca", "cwaniaczek- naiwniaczek" - oraz wiele innych określeń padało na tej sesji w stronę pracy oraz osoby burmistrza. Radni nie wyrazili także zgody na to, aby burmistrz był upoważniony do dokonywania zmian w planie inwestycyjnym na 2014 rok. Warto pamiętać, że to burmistrz jest organem wykonawczym. - To co robią radni to jest spętanie. Bo przecież nie może być, żeby Krzyżanowski cos zrobił - odniósł się do tego burmistrz.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB