Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Czy opłaca się kupić tanie ubezpieczenie na życie?

2014-04-03 15:55:06 (ost. akt: 2014-04-10 11:38:06)

Życie jest postrzegane, jako nadrzędna wartość. Podlega ochronie, przynajmniej w Polsce, już od chwili poczęcia, do chwili naturalnej śmierci. Czy jednak opłaca się ubezpieczać swoje życie, niejako wyceniając ją na daną sumę ubezpieczenia? Jakie korzyści niesie za sobą wykupienie ubezpieczenia na życie?

Czy opłaca się kupić tanie ubezpieczenie na życie?
Częściej ubezpieczamy majątek

Z uwagi na to, że wiele ubezpieczeń majątkowych, w tym ubezpieczenie samochodu, jest obowiązkowe, Polacy najczęściej ograniczają się do wykupienia tylko takiej polisy. Tylko 30% osób w Polsce ubezpiecza swój dobytek, w tym dom, podczas gdy u naszych zachodnich sąsiadów jest to 90%, a w Czechach 70%. Można wysnuć wniosek, że nie dbamy w sposób należyty o to, co dla nas najcenniejsze – życie, spokojny byt finansowy naszych bliskich czy zgromadzony majątek. Jest to duży błąd, ponieważ w momencie, gdy nas zabraknie, naszym najbliższym grożą poważne problemy finansowe. Dlatego jeszcze bardziej uzasadnione jest podpisanie umowy o ubezpieczenie na życie w jednej z firm ubezpieczeniowych działających w Polsce, jak na przykład Signal Iduna. Dzięki ubezpieczeniu na życie będziemy mogli zadbać o spokojną przyszłość finansową najbliższych nam osób, w momencie, gdy nas zabraknie. Jeśli w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej klient umiera, bez względu na to, czy z uwagi na wypadek, czy chorobę, firma ubezpieczeniowa wypłaca wskazanym w polisie osobom uposażonym sumę ubezpieczenia.

Po co właściwie polisa na życie?

Głównym zadaniem, jakie ma spełniać polisa na życie, jest ochrona dla bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Jeśli ubezpieczony zdecyduje się na podpisanie umów dodatkowych do ubezpieczenia na życie, może zapewnić sobie jednocześnie wypłatę świadczeń na wypadek nagłego zachorowania, konieczności hospitalizacji w związku z chorobą lub wypadkiem, świadczenia z tytułu podjęcia operacji chirurgicznych czy w związku z nieszczęśliwym wypadkiem. W takiej rozszerzonej formie polisa na życie jest pożyteczna nie tylko dla osób trzecich, bliskich ubezpieczonemu, ale również dla samego klienta, który również może stać się świadczeniobiorcą.


Materiał zewnętrzny