Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

575 kg żywności trafi do potrzebujących!

2014-04-01 13:22:09 (ost. akt: 2014-04-01 13:22:15)

Już po raz kolejny Szkolne Koło Caritas działające przy Gimnazjum Publicznym nr 1 w Ostrowi przeprowadziło zbiórkę żywności.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas nie po raz pierwszy pokazali, że chcę pomóc najuboższym

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas nie po raz pierwszy pokazali, że chcę pomóc najuboższym

Nie po raz pierwszy też ostrowianie pokazali, że nie obce są im zaangażowanie i chęć niesienia pomocy. - Otwarte serce ostrowiaków wymiernie zostały przekute na liczby – mówi ks. Jan.
Zbiórka żywności odbywała się 28 i 29 marca w Biedronce, Lewiatanie i Jaroszu. Wzięło w niej udział aż 75 młodych, zaangażowanych wolontariuszy. Liczba kilogramów podarowanej przez mieszkańców żywności zasługuje na podziw. Do potrzebujących przed świętami trafi aż 575 kg żywności, takiej jak: mąka, makaron, cukier, ryż, olej, płatki, mleko, słodycze. - Owszem można by dodać jeszcze jedną liczbę, odpowiadających na potrzebę najuboższych, ale któż to zliczy, tak wielu ich, że tylko można im dziękować i cieszyć się, że nie są obojętni. Sprawdzili się wyjątkowo dobrze w tej wielkopostnej jałmużnie, a myśl świętego Brata Alberta jak najbardziej jest trafioną w ich tożsamość: „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny” – dodaje ks. Jan. JS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB