Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wąsewo. Wyróżniają się pod względem aktywności bezpieczeństwa

2014-03-31 13:12:06 (ost. akt: 2014-03-31 13:13:37)

Sołectwo Wąsewo otrzymało nagrodę specjalną KRUS dla sołectw wyróżniających się pod względem aktywności bezpieczeństwa.

Podczas ostatniej sesji rady gminy Wąsewo sołtys Mirosław Cichowski przekazał zestaw bezpieczeństwa na rzecz OSP

Podczas ostatniej sesji rady gminy Wąsewo sołtys Mirosław Cichowski przekazał zestaw bezpieczeństwa na rzecz OSP

Autor zdjęcia: UG Wąsewo

Wręczenie wyróżnienia odbywało się podczas gali finałowej konkursu „O Wawrzyn – najbardziej aktywne i bezpieczne sołectwo z subregionu siedlecko-ostrołęckiego”. Gala odbywała się 22 marca w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach. Z terenu gminy Wąsewo do konkursu zgłosiły się sołectwa Wąsewo, Brudki Stare i Ulasek.
Konkurs obejmował swym zasięgiem powiaty: garwoliński, łosicki, miński, makowski, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski i wyszkowski. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: „Wawrzyn dla najaktywniejszego sołtysa z subregionu siedlecko-ostrołęckiego” oraz „Wawrzyn dla najbardziej aktywnego i bezpiecznego sołectwa z subregionu siedlecko-ostrołęckiego”. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania – musiała przeanalizować 44 zgłoszenia w kategorii aktywnych i bezpiecznych sołectw oraz 48 kandydatur aktywnych sołtysów. Wszystkie sołectwa z gminy Wąsewo otrzymały podziękowania za udział w konkursie oraz upominki książkowe. Natomiast nagrodę specjalną KRUS dla sołectw wyróżniających się pod względem aktywności bezpieczeństwa otrzymało sołectwo Wąsewo. Na ręce sołtysa Mirosława Cichowskiego trafiło podziękowanie za udział oraz upominek w postaci zestawu bezpieczeństwa: gaśnicy i apteczki pierwszej pomocy. Podczas sesji rady gminy Wąsewo w dniu 26 marca sołtys przekazał otrzymany upominek na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsewie.
Konkurs organizowany był z inicjatywy posła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Kalinowskiego oraz posła na Sejm RP Krzysztofa Borkowskiego. Celem konkursu było wspieranie i promowanie aktywnych sołtysów, szczególnie zaangażowanych w pracę dla lokalnych społeczności oraz prezentacja dobrze zorganizowanych i bezpiecznie funkcjonujących sołectw. Dorota Brzostek

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB