Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Czuj się dobrze zuchu w przedszkolu pełnym ruchu

2014-03-28 12:06:20 (ost. akt: 2014-03-28 12:08:06)

Miejskie Przedszkole nr 2 w Ostrowi wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni

Autor zdjęcia: MP nr 2

Zdrowie i sprawność fizyczna są podstawowymi warunkami prawidłowego rozwoju dziecka we wszystkich jego sferach. Kształtowanie świadomości znaczenia zdrowia to nic innego, jak wdrażanie dziecka do profilaktyki zdrowotnej. Przedszkolaki uczą się, w jaki sposób aktywnie spędzać czas.
Jedną z zabaw zorganizowanych w ramach tego programu były ,,Zawody Sportowe”, w których brały udział 3 grupy 5-latków. Celem zawodów było wspomaganie rozwoju dzieci, rozwijanie zdolności nawiązywania i pogłębiania kontaktów z rówieśnikami, wspólnego współdziałania, poznania określenia ,,fair play”, stwarzanie okazji do odczuwania radości z własnych osiągnięć i umiejętności.
Zawody rozpoczęły się poprzez przedstawienie się poszczególnych grup
przygotowanymi wcześniej rymowankami:
grupa A - ,,Ruszaj się to każdy powie-ruch to najlepszy lek na zdrowie!”,
grupa B - ,,Dzisiaj wygra grupa B to jest pewne to się wie”,
grupa C- ,,Pięciolatki C witają dziś zawody wygrywają”.
Po otwarciu zawodów przez dyrektor MP nr 2, Wandę Zarębę odbyło się uroczyste ślubowanie małych sportowców. Następnie rozpoczęły się konkurencje sportowe. Było ich sześć: wyścig z laską, woreczki na głowie, tunel, rzuty woreczkiem do celu, przeskocz przez kałużę (obręcze), toczenie slalomem piłki lekarskiej.

Radość i emocje trudne do opisania słowami


Po wielkich zmaganiach nastąpiło liczenie punktów przez jury. W tym czasie wszyscy uczestnicy imprezy bawili się przy wierszu B. Lewandowskiej ,,Na zdrowie” (inscenizowanie treści ruchem). Puntem kulminacyjnym było ogłoszenie wyników. Dyrektor nagrodziła wszystkich uczestników medalami: trzecie miejsce zajęła grupa 5-latków ,B” (brązowe medale), drugie miejsce grupa 5-latków ,,A”( srebrne medale), pierwsze miejsce (złote medale) i zasłużone fanfary otrzymała grupa 5-latków ,,C”-
Ten sportowy dzień - zabawy, medale dobiegające fanfary na bardzo długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków, pani dyrektor i nauczycielek.
Celowe i systematyczne prowadzenie zabaw i ćwiczeń kształtują u dzieci ogólną sprawność ruchową i sylwetkę, rozwijają takie cechy charakteru jak: odwagę, samodzielność, wytrwałość. Poprzez zorganizowanie zawodów sportowych umożliwiłyśmy naszym wychowankom zaprezentowanie swojej indywidualności, odnoszenie sukcesów i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności fizycznej. oprac. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB