Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Kalinowo. Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Kalinowo za rok 2013

2014-03-25 13:34:19 (ost. akt: 2014-03-25 13:35:55)

W sobotę, 22 marca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków OSP w Kalinowie. W zebraniu wzięło udział 21 z 40 członków straży.

Na spotkaniu obecnych było 21 z 40 członków OSP w Kalinowie

Na spotkaniu obecnych było 21 z 40 członków OSP w Kalinowie

Autor zdjęcia: OSP Kalinowo

Otwarcia zebrania dokonał Naczelnik dh. Krzysztof Radwański. Podczas zebrania obecni byli: wójt gminy, wiceprezes ZOP i prezes ZOG ZOSP RP dh. Waldemar Brzostek, starosta ostrowski, wiceprezes ZOP i wiceprezes ZOG ZOSP RP dh. Zbigniew Kamiński, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowi Mazowieckiej mł.bryg. Leszek Falbowski, komendant gminny ZOSP w Ostrowi Mazowieckiej dh. Jerzy Mikołajczyk. Prezes dh. Zbigniew Wróbel odczytał sprawozdania z działalności OSP i sprawozdanie finansowe, natomiast przewodniczący komisji rewizyjnej dh. Jan Malec sprawozdanie komisji rewizyjnej, a wiceprezes dh. Adam Jabłonka sprawozdanie z działalności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy jednostce w Kalinowie.

Wyjazdy, zawody, doposażenie

W roku 2013 jednostka z Kalinowa wyjeżdżała 2 razy do pożarów na terenie gminy. W szkoleniach organizowanych przez KP PSP w Ostrowi brało udział trzech druhów. Podczas gminnych zawodów sportowo – pożarniczych druhowie z jednostki zajęli 6 miejsce na 15 startujących drużyn, a członkowie MDP zorganizowali pokaz swoich umiejętności gaśniczych. W 2013 roku zakupiono dla OSP w Kalinowie umundurowanie dla 7 druhów, 4 latarki, 3 kominiarki, 4 kurtki dla MDP, a także pozyskano meble do zaplecza kuchennego oraz izby pamięci. W ubiegłym roku straż z Kalinowa zorganizowała bal ostatkowy dla członków i mieszkańców okolicznych miejscowości. - Zorganizowaliśmy również uroczyste obchody 85-lecia istnienia naszej straży, podczas których jednostce nadano nowy sztandar. Nasi druhowie brali również udział w zabezpieczeniu dożynek gminno – parafialnych, które odbyły się w Kalinowie. Braliśmy także udział w licznych uroczystościach parafialnych oraz we Mszy Św. za zmarłych strażaków z naszego powiatu odprawionej w Kościele w Andrzejewie – informuje prezes dh. Zbigniew Wróbel. Po omówieniu sprawozdań oraz planu finansowego i działalności na rok bieżący Walne Zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium zarządowi, a także przyjęto plan finansowy i działalności na bieżący rok. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB