Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ostrów. Debiuty Kulturystyczne 2014

2014-03-25 13:22:39 (ost. akt: 2014-03-25 13:23:30)

Kulturyści z całej Polski w ostrowskim MOSiRze

Damian Kryszpin - reprezentant Ostrowi - zajął III miejsce w kategorii kulturystyka mężczyzn

Damian Kryszpin - reprezentant Ostrowi - zajął III miejsce w kategorii kulturystyka mężczyzn

Jedna z największych imprez kulturystycznych w Polsce, Debiuty Kulturystyczne 2014, odbyły się 22 marca na hali sportowej MOSiR-u. Zawodniczek oraz zawodników było prawie 250, osób na publiczności - kilkaset. Zarówno panowie, jak i panie chwalili się swoim pięknie wyrzeźbionymi ciałami. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00. Była to już jedenasta edycja Debiutów Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. W debiutach udział może wziąć każdy powyżej 16 roku życia. Zawodnicy nie muszą być zrzeszenie w organizacjach sportowych ani być członkami PZKFiTS. Pierwsze na scenie wystąpiło pięć zawodniczek w kategorii fitness kobiet, natomiast w kategorii fitness mężczyzn udział wzięło tylko dwóch zawodników. Kolejne kategorie cieszyły się większą popularnością. W kulturystyce klasycznej powyżej 180 cm wzrostu było 24 zawodników. Potrzebna była runda eliminacyjna, aby wybrać 15, czyli maksymalną liczbę zawodników, którzy mogą wystąpić w kategorii. Pierwszy blok zawodów zakończył się o godzinie 13.00 z następującymi wynikami:
- w kategorii fitness kobiet:
I miejsce - Aleksandra Kępa z Ostrowca Świętokrzyskiego
- w kategorii fitness mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Trzeciak
- w kategorii kulturystyka klasyczna mężczyzn 175cm oraz kulturystyka klasyczna mężczyzn open:
I miejsce - Adam Starzyk z Janek koło Warszawy.
Najlepszym debiutantem w kategorii kulturystyka klasyczna mężczyzn 180cm został Łukasz Ogórek z Chorzowa. Natomiast w kategorii kulturystyka klasyczna mężczyzn powyżej 180cm tytuł najlepszego debiutanta zdobył Marek Ledwochowski z Świętochowic. Drugi blok zaczął się o godzinie 15:00. Tu w kategorii fitness sylwetkowe kobiet do 163 cm i fitness sylwetkowe kobiet open pierwsze miejsce zajęła Diana Dudziak z Chełma, w kategorii powyżej 163 cm pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Bojaczyk z Wrocławia. Kolejna kategoria dla pań to bikini fitness do 166 cm i tu zwyciężyła Julia Fusiecka z Wrocławia. W bikini fitness powyżej 166 cm i bikini fitness OPEN pierwsze miejsce zajęła Alina Szatanik z Wrocławia. W kategorii mężczyzn największym powodzeniem cieszyła się konkurencja męska sylwetka do 177 cm, w której zwycięzcą został Dariusz Bukiel ze Zgorzelca, a w kategorii powyżej 177 cm zwyciężył Mariusz Janucik z Chlimon. Zajął on również pierwsze miejsce w kategorii męska sylwetka OPEN. W kolejnych kategoriach zwycięzcy przedstawiają się następująco:
kulturystyka mężczyzn 70 kg (12 zawodników) - Marcin Myśliwiecki z Lublina 
kulturystyka mężczyzn 75 kg (12 zawodników) - Hubert Witak z Otwocka 
kulturystyka mężczyzn 80 kg (12 zawodnikó) - Paweł Żukowski z Warszawy 
kulturystyka mężczyzn 85 kg (10 zawodników) - Mariusz Przybyła z Andrespolu 
kulturystyka mężczyzn 90 kg (8 zawodników) - Łukasz Sosiński z Warszawy 
kulturystyka mężczyzn +90 kg (13 zawodników) - Krzysztof Piekarz z Grodziska Mazowieckiego 
kulturystyka mężczyzn OPEN (6 zawodników) - Krzysztof Piekarz z Grodziska Mazowieckiego
Ważną rzeczą, o której warto wspomnieć jest to, że reprezentant Ostrowi, Damian Kryszpin, zajął bardzo wysoką lokatę (III miejsce) w kategorii kulturystyka mężczyzn.
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB