Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Wiosna, Wiosna, ach to ty…

2014-03-24 14:13:04 (ost. akt: 2014-03-24 14:14:00)

Dzień 21 marca to jeden z ciekawszych dni w ciągu roku szkolnego. Tego dniach w wielu szkołach można puścić wodze wyobraźni i ciekawym przebraniem uczcić nadejście Wiosny.

Przedszkolaki z MP nr 1 przeszły w kolorowym orszaku nad staw miejski

Przedszkolaki z MP nr 1 przeszły w kolorowym orszaku nad staw miejski

Autor zdjęcia: MP nr 1

Pierwszy Dzień Wiosny zarówno w szkołach w Ostrowi, jak i całym powiecie przebiegał niezwykle ciekawie.

Od przedszkolaka do maturzysty

Pierwszy Dzień Wiosny to dzień szczególnie ciekawie obchodzony każdego roku w przedszkolach. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Ostrowi wybrały się tego dnia na spacer nad staw miejski. W spacerze towarzyszył im niecodzienny gość – Marzanna, symbol kończącej się zimy. Kolorowe wstążki i kwiaty, a także radosny śpiew charakteryzowały tego dnia orszak przedszkolaków. Nad stawem dzieci wyrecytowały pożegnalny wierszyk dla zimy. Nie mniej ciekawie 21 marca przebiegał w Miejskim Przedszkolu nr 3. W grupie IV 6-latków dominował tego dnia kolor zielony. Dziewczynkom pomalowano na zielono paznokcie, natomiast chłopcy stroili zielony gaiczek. W II grupie integracyjnej i III grupie 5-latków w MP nr 3 zorganizowano tego dnia wiosenny spacer. Przedszkolaki wzięły ze sobą wiosenny gaik i kwiaty. Dzieci idąc, zapraszały wiosnę, by zagościła u nas na dobre. Nadejście wiosny świętowano nie tylko w przedszkolach. W szkołach podstawowych, gimnazjach, a nawet szkołach średnich. W Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej odbyły się tego dnia rycerskie pokazy. Grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała też obyczaje i ubiór epoki szlacheckiej. Kolejną atrakcją tego dnia był pokaz strażaków. Na zakończenie tego dnia dzieci pożegnały zimę, paląc na polanie kukiełkę Marzannę.

Wiosenne spotkanie z Wojskiem

Uczniowie gimnazjum z Wąsewa uczestniczyli Pierwszego Dnia Wiosny ze „Wiosennym Spotkaniu z Wojskiem”. Spotkanie odbyło się w Wyszkowie. Jednostki, szkoły średnie i wyższe o profilu wojskowym i podobnych prezentowały swoją ofertę i umiejętności obecnie kształcących się w tych placówkach. W hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji można było oglądać umundurowanie, sprzęt, zabrać ulotki, informatory, uzyskać informacje od wystawców itd. Wiele elementów wojskowego wyposażenia można było dotknąć, przymierzyć, wypróbować, jak chociażby założyć maski, wsiąść do samochodów, wycelować z broni.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB