Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Zdobyli dwa złote i dwa brązowe medale

2014-03-24 08:59:02 (ost. akt: 2014-03-24 08:59:44)

Udany występ odnotowali zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Zamościu.

Reprezentanci OKKK dobrze wypadli na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Zamościu

Reprezentanci OKKK dobrze wypadli na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Zamościu

Autor zdjęcia: OKKK

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli Maria jasko i Mikołaj Radgowski. W zawodach startowało 240 zawodników z 30 klubów z regionu. Makroregion Wschodni należy obecnie do najsilniejszych regionów karate kyokushin w Polsce. Podczas tegorocznych mistrzostw nie zabrakło aktualnych medalistów Mistrzostw Polski i Europy.

Pierwsze miejsce na podium

Walki karateków z OKKK wzbudziły wiele emocji. - Walka między Marią Jasko a Iwoną Lewandowską to bezpardonowa wymiana ciosów oraz duch walki obu zawodniczek. Tym razem wygrała Maria. Jednak na pewno te dwie zawodniczki jeszcze dostarczą nam niezwykłych emocji. - mówi sensei Radosław Grabowski. - Mikołaj Radgowski, świeżo upieczony junior, świetnie poradził sobie ze starszymi zawodnikami, kończąc walki przed czasem – dodaje. Trzecie miejsca podczas mistrzostw zajęli Michalina Chrobot oraz Karol Kuczyński. Katarzyna Komar znalazła się w ścisłej czołówce w kata juniorek, zajmując piąte miejsce. Różnica pomiędzy pierwszym a piątym miejscem wyniosła zaledwie 3 punkty. Mniej szczęścia mieli Michał Bołtryk oraz Maciej Laskowski (5 miejsce), którzy w eliminacjach musieli walczyć z faworytami swoich kategorii i niestety ulegli. - Pocieszające jest to, że walki rozstrzygnięto w dogrywkach. Gdyby sprzyjało im szczęście w losowaniu, być może byłyby to walki o medale. Ich przeciwnicy zajęli pierwsze miejsca – mówi Radosław Grabowski z OKKK. Podobnie rzecz się miała z Karoliną Kowalewską (5 miejsce) oraz Joanną Małyszko. Na uznanie zasługuje też start oldboya Piotra Laskowskiego (5 miejsce), który uległ w walce ze znanym zawodnikiem z Lublina, Romanem Wojciechowskim. Pokazał jednak ducha walki. Lublinianin nie dał szansy tego dnia żadnemu swojemu przeciwnikowi i sięgnął po złoto.

Piąte miejsce dla klubu

Drużynowo Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai zajął 5. miejsce spośród 30 klubów biorących udział w zawodach. Makroregion był również etapem przygotowań do Mistrzostw Europy w Varnie, które odbędą się 18 maja. Mikołaj, Michalina i Maria osiągnęli wyznaczone cele na tych zawodach. Stoczyli dobre walki i teraz szykują się do startu na najważniejszej dla nich w tym roku imprezie. oprac. DB

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB