Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

IV Festiwal Zdrowia i Urody „Miasto dla Kobiet”

2014-03-12 09:46:41 (ost. akt: 2014-03-12 10:16:00)

Już od czterech lat, rokrocznie, organizowany jest Festiwal Zdrowia i Urody Miasto dla Kobiet. Organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji razem z Miejskim Domem Kultury.

Modele i modelki wspaniale zaprezentowali się na scenie

Modele i modelki wspaniale zaprezentowali się na scenie

Autor zdjęcia: Joanna Sadowska

Zarówno w latach poprzednich, jak i w tym roku nie zabrakło mocy atrakcji, nagród oraz zabawy. Festiwal odbywał się w Dzień Kobiet, 8 marca.

Joanna Sadowska
j.sadowska@kurierostrowi.pl

Każda z pań, która w tym dniu pojawiła się na hali w MOSiRze mogła liczyć na wiele atrakcji. Na sali nie zabrakło stoisk kosmetyczek, fryzjerek, gastronomi, a także stoiska z pracami artystów. Przy stoiskach kosmetyczek i fryzjerek można było bezpłatnie skorzystać z oferowanych usług. Nie zabrakło także atrakcji m.in. na sali fitness i salach wykładowych. Chętni wzięli udział w warsztatach zdrowego żywienia z dr Teresą Kuropatwą, kosmetycznym z Magdaleną Żach oraz fotograficznym z instruktorem ze studia filmu i fotografii BG Images.

Nie zabrakło nagród

W tym roku również nie zabrakło loterii z nagrodami. Każdy, kto kupił los miał szansę na wygranie nagrody. Co godzina odbywało się losowanie numerków i można było wygrać takie nagrody, jak: mikrofalówkę, robot kuchenny, zestawy kosmetyków, karnety na siłownię, kolację dla dwojga i wiele innych.

Scena tętniąca życiem

Na scenie nie zabrakło pokazu zumby, który otworzył festiwal. Później wystąpił ostrowski zespół BezWianka, a także grupy taneczne: Zament, Beton czy Asfalciki. Oprócz tego między występami odbywały się pokazy mody. Modelki i modele prezentowali stroje codzienne, wizytowe, sportowe ze współpracujących z organizatorami sklepów. Zaprezentowali też stroje projektantki Pauliny Pikiel. Modele i modelki ćwiczyli przez kilka tygodni pod czujnym okiem laureatki konkursu Miss Polonia Beaty Klepackiej. Na sali fitness wszystkie panie, które chciały trochę poćwiczyć mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć zumby, video clip dance i high heels. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z tancerzem Tomaszem Barańskim. Tancerz bierze udział w popularnym show telewizyjnym „Taniec z gwiazdami”, a także był uczestnikiem programu You Can Dance. Panie uczyły się salsy oraz podstawowych kroków cha chy, a wszystko to prowadzone było w bardzo luźnej i ociekającej humorem atmosferze. Podczas festiwalu nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dla nich właśnie przygotowano specjalny „kącik Amelka”. Podczas festiwalu mogliśmy posłuchać wywiadów z tancerzem Tomaszem Barańskim, który powiedział, że w Ostrowi jest nie pierwszy raz, ale także ma nadzieję, że i nie ostatni, a także z projektantką Pauliną Pikiel i Martą "Mamuśką" Dąbrowską z Freeway Dance Studio.

Wybrali Ostrowiankę Roku

Po raz drugi odbywały się wyboru Ostrowianki Roku. Tytuł trafił do Józefy Kacpury - byłej Sekretarz Zarządu Głównego Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, kapitan w stanie spoczynku, aktywnie uczestniczącą w miejskich obchodach rocznic historycznych. Niestety nagrodzono nie mogła osobiście odebrać zasłużonej nagrody ze względów zdrowotnych. Dodatkowo wyróżniono także Barbarę Siwek, która otrzymała tytuł Honorowej Ostrowianki Roku. Otrzymała pamiątkowy dyplom oraz kwiaty z rąk burmistrza Władysława Krzyżanowskiego.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB