Ostrów. Po zaciętym meczu przegrali 10 punktami

2014-03-12 09:31:44 (ost. akt: 2014-03-12 09:33:33)

W niedzielę, 9 marca na hali ostrowskiego MOSiR-u OKK Sokół rozegrał ostatnią kolejkę rundy zasadniczej z TS Wisła Kraków.

Piotr Barszcz zdobył I miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w II lidze

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Mecz był bardzo zacięty. Po I kwarcie wynik był remisowy, obydwie drużyny miały po 20 punktów. Po II kwarcie TS Wisła Kraków uzyskała prowadzenie. Do przerwy Sokół przegrywał 41:51. W III odsłonie koszykarze z ostrowskiego klubu wrócili do gry, zdobyli 15 punktów z rzędu, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 54:51. Mimo dalszej wyrównanej gry, na półtorej minuty przed końcem kwarty Sokół prowadził jeszcze 64:59. Po chwili zawodnicy Wisły doprowadzili do remisu, a po 2 punktach zdobytych równo z syreną kończącą, wyszli na prowadzenie 64:66. Ostatnia kwarta niepomyślnie zaczęła się dla Sokoła – przyjezdny zespół w 3 minuty uzyskał 10-punktową przewagę. Przewaga TS Wisły Kraków utrzymała się do końca meczu, mimo prób niwelowania strat przez Sokoła. Ostatecznie to goście wywieźli z Ostrowi komplet punktów, wygrywając 77:87.

Barszcz najlepszym punktującym

Mimo przegranej, niedzielny mecz okazał się najlepszym z rozegranych dla lidera Sokoła, Piotra Barszcza. To on wziął na siebie ciężar zdobywania punktów i niemal jako jedyny trafiał skutecznie do kosza przeciwnika. W całym meczu zdobył aż 47 punktów, co okazało się najlepszym rezultatem w lidze i w konsekwencji dało Piotrkowi pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w II lidze w Polsce. DB

OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka – TS Wisła Kraków 77:87
(20:20) (21:31) (23:15) (13:21)