Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Nowe mieszkania socjalne już w sierpniu

2014-02-27 13:13:29 (ost. akt: 2014-02-27 13:14:17)

Dobra wiadomość szczególnie dla tych, którzy czekają na mieszkania socjalne – nowy budynek socjalny będzie jednak dokończony. Do użytku ma zostać oddany w sierpniu.

Budynek socjalny to jedna ze sztandarowych inwestycji miasta

Budynek socjalny to jedna ze sztandarowych inwestycji miasta

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Budowa budynku socjalnego była jedną z ważniejszych inwestycji zaplanowanych do wykonania na 2013 rok. Zgodnie z pierwszymi założeniami budynek miał być wybudowany do 20 października ubiegłego roku. Tak się jednak nie stało. Pierwszy wykonawca zwlekał z realizacją inwestycji, a współpraca od samego początku była trudna. Ostatecznie miasto 21 października 2013 r. odstąpiło od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Dopiero wtedy pojawiły się okoliczności prawne umożliwiające takie rozwiązanie sytuacji. Kolejnymi krokami ku wznowieniu robót na placu budowy było przeprowadzenie szczegółowej inwentaryzacji inwestycji, by rozliczyć się z wykonawcą, ogłoszenie przetargu, przygotowanie dokumentacji i zakresu prac dla nowego wykonawcy.

Duży postęp

Umowę z nowym wykonawcą miasto podpisało 5 lutego. Przetarg wygrało konsorcjum w skład którego wchodzą Lider - Zakład Remontowo-Budowlany KAM-BUD Kamieniowski Spółka Jawna z Ostrołęki oraz Partner – Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej „ENERGAS” Spółka Jawna Paweł i Andrzej Ochenkowscy. Prace na placu budowy ruszyły od razu tego samego dnia. Od tego czasu poprawiono konstrukcję więźby dachowej, wykonywane są instalacje wewnętrzne – wodno-kanalizacyjna i elektryczna, poprawiona izolacja ścian na poziomie terenu, zamontowane okna na parterze. Ku końcowi zbliżają się też prace przy studzienkach chłonnych. Zakupiono też dach oraz zgromadzono materiały. Zgodnie z umową budynek ma zostać oddany do użytkowania 14 sierpnia. - Przywrócenie prac i podpisanie umowy nie byłoby możliwe, gdyby burmistrz nie wniósł autopoprawki do budżetu. Niemożliwe byłoby kontynuowanie prac, gdyby budżet został w wersji zgłoszonej przez część radnych. – mówi Mirosław Przastek, prezes TBS. Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Ostrowi Mazowieckiej sp. z o. o. w imieniu Miasta Ostrów Mazowiecka, prowadzi zastępstwo inwestycyjne. Przypomnijmy, że w budynku będzie osiem lokali mieszkaniowych jednoosobowych i 22 lokale mieszkaniowe dwupokojowe.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB