Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

„Kopernik” i „Rubinek” wysoko w rankingu

2014-01-21 20:26:56 (ost. akt: 2014-01-21 20:28:37)

W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych opublikowanym przez miesięcznik „Perspektywy” nie zabrakło szkół z Ostrowi. Mowa o Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika i Technikum nr 1 im. rotm. W. Pileckiego w Zespole Szkół nr 1.

„Kopernik” i „Rubinek” wysoko w rankingu

Autor zdjęcia: Archiwum

W kategorii liceów ogólnokształcących ostrowski ogólniak uplasował się na 282. miejscu. Z regionu ostrołęckiego wyższe miejsce zajęło jedynie II LO z Ostrołęki. W województwie mazowieckim „Kopernik” uplasował się na 62. miejscu. Technikum nr 1 w ZS nr 1 w Ostrowi zajęło wśród techników 199. miejsce. Wśród techników na Mazowszu jego lokata jest znacznie wyższa. W rankingu województwa mazowieckiego „Rubinek” znajduje się na 15. pozycji. Wśród szkół regionu ostrołęckiego uzyskał natomiast lokatę najwyższą. - Myślę, że jest to dość duże osiągnięcie dla naszego Technikum, ponieważ na 1867 ocenianych w rankingu szkół technicznych z całej Polski zostało wytypowanych tylko 300 najlepszych. Z tego naszej szkole przypadło 199 miejsce. Nie jest to co prawda pierwsza dziesiątka czy setka, ale jest niewątpliwie powód do zadowolenia. W końcu zaistnieliśmy jako szkoła w Polsce. Na Mazowszu jest 183 technika, a nasze zajęło wysoką lokatę, pozostawiając w tyle szkoły z tak dużych miast jak Warszawa, Płock, Siedlce, czy Ostrołęka. Niewątpliwie jest się z czego cieszyć, bo oznacza to, że w naszej szkole dba się o wszechstronny rozwój młodzieży - powiedział dyrektor ZS nr 1, Grzegorz Jasionowski. Jak dodaje - wynik to w dużej mierze ponadprzeciętna praca nauczycieli, którzy nie szczędzą sił, aby jak najlepiej przygotować młodzież do egzaminów i olimpiad przedmiotowych oraz uczniów, którzy chętnie uczestniczą we wszystkich przedsięwzięciach szkoły oraz jak wynika z rankingu - osiągają dobre wyniki na egzaminach zewnętrznych. - Z punktu widzenia dyrekcji jestem bardzo zadowolony z faktu, że o naszej szkole mówi się w środowisku lokalnym w coraz lepszy sposób, bo na przestrzeni lat różnie z tym bywało. A więc mówi się, że mamy dobrych i wyrozumiałych nauczycieli, że w szkole się dużo dzieje, organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi itp. Coraz częściej odnosimy sukcesy w różnych dziedzinach nie tylko w nauce, ale i sporcie - wyjaśnia dyrektor ZS nr 1 - Cieszymy się również, że młodzież gimnazjalna chętnie wybiera naszą szkołę. W ubiegłym roku utworzyliśmy 13 klas pierwszych. Nie mieliśmy żadnych problemów z rekrutacją. W tym roku przygotowaliśmy również nowe kierunki kształcenia tj: technik geodeta i technik teleinformatyk. Myślę, że informacja o naszej szkole w tym rankingu pomoże też uczniom gimnazjum w podjęciu decyzji, którą szkołę mają wybrać po gimnazjum. Udało nam się w szkole stworzyć niepowtarzalną atmosferę, która sprzyja uczeniu i rozwijaniu się. Duża w tym zasługa oczywiście nauczycieli, uczniów, ich rodziców oraz dyrekcji, która musi czuwać nad wszystkim. Myślę, że właśnie to miejsce w rankingu jest efektem naszego wspólnego zaangażowania. Korzystając z okazji, z całego serca wszystkim serdecznie dziękuję. ,,Rubinek" udowadnia, że jest szkołą na miarę naszych czasów - dodaje Grzegorz Jasionowski.

Ocenili wyniki matur i sukcesy uczniów

W przygotowaniu rankingu szkół ponadgimnazjalnych brane były pod uwagę następujące kryteria: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, matura - poziom podstawowy, matura - poziom rozszerzony, wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. To jedyny tak poważny ranking. Patronuje mu kilka znanych uczelni wyższych z Polski. Na rozdaniu dyplomów była obecna Minister Oświaty Joanna Kluzik - Rostkowska. W skład kapituły rankingu wchodzą przedstawiciele trzech ważnych środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE), członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu staną przed wyborem szkoły średniej.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB